| Model Number : | AT25160AN-10SU-2.7 |
| Price : | Negotiation |
| Payment Terms : | T/T |
| Supply Ability : | 999999+PCS |
| Delivery Time : | 2-7 work days |
AT25160AN-10SU-2.7
| MemoryType | Non-Volatile |
| MemoryFormat | EEPROM |
| Technology | EEPROM |
| MemorySize | 16Kb (2K x 8) |
| MemoryInterface | SPI |
| ClockFrequency | 20 MHz |
| WriteCycleTime-WordPage | 5ms |
| AccessTime | - |
| Voltage-Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| MountingType | Surface Mount |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |