| Model Number : | S27KL0642DPBHI020 |
| Price : | Negotiation |
| Payment Terms : | T/T |
| Supply Ability : | 999999+PCS |
| Delivery Time : | 2-7 work days |
S27KL0642DPBHI020
| MemoryType | Volatile |
| MemoryFormat | PSRAM |
| Technology | PSRAM (Pseudo SRAM) |
| MemorySize | 64Mb (8M x 8) |
| MemoryInterface | HyperBus |
| ClockFrequency | 166 MHz |
| WriteCycleTime-WordPage | 36ns |
| AccessTime | 36 ns |
| Voltage-Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C (TA) |