TPS2HB50BQPWPRQ1
    Buy cheap TPS2HB50BQPWPRQ1 from wholesalers
    TPS2HB50BQPWPRQ1
    Ask Lasest Price
    Brand Name : Texas Instruments
    Model Number : TPS2HB50BQPWPRQ1
    Price : Negotiation
    Payment Terms : T/T
    Supply Ability : 999999+PCS
    Delivery Time : 2-7 work days
    • Product Details
    • Company Profile
    TPS2HB50BQPWPRQ1
    TPS2HB50BQPWPRQ1
    SwitchTypeGeneral Purpose
    NumberofOutputs2
    Ratio-Input:Output2:1
    OutputConfigurationHigh Side
    OutputTypeN-Channel
    Interface-
    Voltage-Load-
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd)3V ~ 28V
    Current-Output(Max)18A
    RdsOn(Typ)50mOhm
    InputType-
    Features-
    FaultProtectionCurrent Limiting (Adjustable), Over Temperature
    OperatingTemperature-40°C ~ 125°C (TA)