TPS1HB35FQPWPRQ1
    Buy cheap TPS1HB35FQPWPRQ1 from wholesalers
    TPS1HB35FQPWPRQ1
    Ask Lasest Price
    Brand Name : Texas Instruments
    Model Number : TPS1HB35FQPWPRQ1
    Price : Negotiation
    Payment Terms : T/T
    Supply Ability : 999999+PCS
    Delivery Time : 2-7 work days
    • Product Details
    • Company Profile
    TPS1HB35FQPWPRQ1
    TPS1HB35FQPWPRQ1
    SwitchTypeGeneral Purpose
    NumberofOutputs1
    Ratio-Input:Output1:1
    OutputConfigurationHigh Side
    OutputTypeN-Channel
    InterfaceOn/Off
    Voltage-Load6V ~ 18V
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd)Not Required
    Current-Output(Max)34A
    RdsOn(Typ)35mOhm
    InputTypeNon-Inverting
    FeaturesSlew Rate Controlled
    FaultProtectionCurrent Limiting (Adjustable), Over Temperature
    OperatingTemperature-40°C ~ 125°C (TA)