| Model Number : | ZXMS6005DGQTA |
| Price : | Negotiation |
| Payment Terms : | T/T |
| Supply Ability : | 999999+PCS |
| Delivery Time : | 2-7 work days |
ZXMS6005DGQTA
| SwitchType | General Purpose |
| NumberofOutputs | 1 |
| Ratio-Input:Output | 1:1 |
| OutputConfiguration | Low Side |
| OutputType | N-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage-Load | 60V (Max) |
| Voltage-Supply(Vcc/Vdd) | 3.3V, 5V |
| Current-Output(Max) | 2A |
| RdsOn(Typ) | 150mOhm |
| InputType | Non-Inverting |
| Features | Auto Restart |
| FaultProtection | Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 125°C (TA) |