VND5E050MCKTR-E
    Buy cheap VND5E050MCKTR-E from wholesalers
    VND5E050MCKTR-E
    Ask Lasest Price
    Brand Name : STMicroelectronics
    Model Number : VND5E050MCKTR-E
    Price : Negotiation
    Payment Terms : T/T
    Supply Ability : 999999+PCS
    Delivery Time : 2-7 work days
    • Product Details
    • Company Profile
    VND5E050MCKTR-E
    VND5E050MCKTR-E
    SwitchTypeGeneral Purpose
    NumberofOutputs2
    Ratio-Input:Output1:1
    OutputConfigurationHigh Side
    OutputTypeN-Channel
    InterfaceOn/Off
    Voltage-Load4.5V ~ 28V
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd)Not Required
    Current-Output(Max)19A
    RdsOn(Typ)50mOhm (Max)
    InputTypeNon-Inverting
    FeaturesAuto Restart
    FaultProtectionCurrent Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
    OperatingTemperature-40°C ~ 150°C (TJ)