VNQ7140AJTR-E
    Buy cheap VNQ7140AJTR-E from wholesalers
    VNQ7140AJTR-E
    Ask Lasest Price
    Brand Name : STMicroelectronics
    Model Number : VNQ7140AJTR-E
    Price : Negotiation
    Payment Terms : T/T
    Supply Ability : 999999+PCS
    Delivery Time : 2-7 work days
    • Product Details
    • Company Profile
    VNQ7140AJTR-E
    VNQ7140AJTR-E
    SwitchTypeGeneral Purpose
    NumberofOutputs4
    Ratio-Input:Output1:1
    OutputConfigurationHigh Side
    OutputTypeN-Channel
    InterfaceOn/Off
    Voltage-Load4V ~ 28V
    Voltage-Supply(Vcc/Vdd)Not Required
    Current-Output(Max)8A
    RdsOn(Typ)140mOhm
    InputTypeNon-Inverting
    FeaturesAuto Restart, Status Flag
    FaultProtectionCurrent Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage, UVLO
    OperatingTemperature-40°C ~ 150°C (TJ)