| Model Number : | VNH3SP30-E |
| Price : | Negotiation |
| Payment Terms : | T/T |
| Supply Ability : | 999999+PCS |
| Delivery Time : | 2-7 work days |
VNH3SP30-E
| MotorType-Stepper | - |
| MotorType-ACDC | Brushed DC |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| OutputConfiguration | Half Bridge (2) |
| Interface | Parallel, PWM |
| Technology | Power MOSFET |
| StepResolution | - |
| Applications | Automotive |
| Current-Output | 30A |
| Voltage-Supply | 5.5V ~ 36V |
| Voltage-Load | 5.5V ~ 36V |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| MountingType | Surface Mount |
| Package/Case | 30-PowerSOP (0.630, 16.00mm Width) |